Biznes

Wolą stracić niż polecieć… tymczasowo

Linie lotnicze LOT zawieszają do 12 marca wszystkie rejsy do Włoch. Do 25 kwietnia tymczasowo zawieszone są także połączenia do Chin. Wizzair poinformował z kolei, że natychmiastowo zawiesza do 3 kwietnia połączenia lotnicze z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo. Pasażerom umożliwiono zwrot biletu lub zmianę terminu rejsu.

“W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Wszystkie osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane” – poinformował PAP Michał Czernicki – p.o. rzecznika prasowego LOT.

Rzecznik przekazał, że polski przewodnik rozumie, iż bieżące wiadomości dotyczące światowej sytuacji epidemiologicznej mogą rodzić niepewność wśród pasażerów linii lotniczych. Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca br. bilety polskiego przewoźnika na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r. mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej.

Podobnie wygląda sytuacja z wylotami do Chin.
Pasażerowie posiadający ważne bilety lotnicze, zakupione przed 27 stycznia 2020 roku na rejsy do Pekinu w terminie od 22 stycznia do 25 kwietnia 2020 roku, mogą dokonać bezpłatnej zmiany terminu wylotu na podróże od 26 kwietnia do 30 czerwca 2020 roku lub uzyskać całkowity zwrot za zakup biletów.

Wizzair z kolei ogłosił natychmiastowe zawieszenie wszystkich połączeń do Mediolanu, Treviso oraz Bergamo ze względu na zamknięcie regionu północnych Włoch w celu opanowania epidemii koronawirusa. Wizzair latał z polskich lotnisk – w Warszawie, Gdański i Katowicach – tylko do Bergamo. Loty te zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Wizzair wyjaśnił w komunikacie przesłanym PAP, że rezerwacje na tych kierunkach, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani.

Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

We Włoszech jest obecnie ponad 6300 zarażonych. Dotychczas wyleczono 622 osoby.

Nowy dekret rządowy, podpisany przez premiera Giuseppe Contego, przewiduje znaczne ograniczenie możliwości poruszania się po całym regionie Lombardia i w 14 miastach – prowincjach. Na liście tej są:: Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Alessandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padwa, Treviso i Wenecja. Podróżować po tym obszarze można wyłącznie w uzasadnionych, pilnych sytuacjach.

W całym kraju zamknięte są muzea, kina i teatry, zawieszono imprezy masowe.

Anna J. Kowalska, źródło: LOT, forsal.pl, fot. pixabay

Zobacz także

Producent piwa Corona traci przez koronawirusa

Natalia Klimczak

Sztuczna inteligencja i boty zamiast concierge’ów. To już nie science fiction

Anna Zielińska

PILNE! PIT, CIT i VAT na jeden rachunek

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności