Biznes Fakty

Zmiana na stanowisku prezesa PGE

Nie ma sensacji. Prezesem zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej został Wojciech Dąbrowski

Nowym prezesem PGE nie został „człowiek z zewnątrz”. Ale i chyba nikt nie spodziewał się, że główny stołek u kontrolowanego przez rząd producenta energii elektrycznej przypadnie Szefowi Greenpeace Polska. Nowym szefem spółki został Wojciech Dąbrowski, który wcześniej kierował PGE Energia Ciepła. Zapowiada bardziej „zielony kierunek” swojej kadencji oraz szybki audyt.

Czarno na białym

Po północy rada nadzorcza PGE ogłosiła wybór nowego zarządu spółki. Na jego czele został powołany prezes Wojciech Dąbrowski. Na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych wybrano Ryszard Wasiłka. Wiceprezesem zarządu ds. finansowych z kolei został Paweł Strączyński, a wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych Paweł Cioch. Stanowisko wiceprezesa ds. innowacji przypadło zaś w udziale Pawłowi Śliwie. Kadencja wspólna zarządu trwa 3 lata.

Transformacja bez zagrożeń

Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę nowego zarządu PGE. Nowy prezes zdaje się być świadom wyzwań. Zapowiada zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy, czyli „węgla”.
– Transformacja w kierunku OZE musi być i będzie realizowana ze stroną społeczną – podkreśla Wojciech Dąbrowsk w komunikacie spółki. Czyli chciałoby się rzec – wilk syty i owca cała?
Zarząd PGE planuje audyt projektów i pilną, w perspektywie dwóch miesięcy, prezentację działań Grupy Kapitałowej PGE.

Anna Zielińska
Źródło: PGE Foto: Twitter

Zobacz także

Wygrał przetarg wart blisko 3,4 mln zł. Za tyle poprawi… własny projekt muzeum

Marcin Dobski

Jak Kidawa-Błońska broniła hejtu: “najważniejsza jest skuteczność”

Marcin Dobski

PILNE! PIT, CIT i VAT na jeden rachunek

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności