Fakty Wybór redakcji

Efekt gestu Lichockiej. Ściskające za gardło nagranie ojca chorej dziewczynki

Od rana politycy i internauci żartowali z tłumaczenia gestu posłanki Joanny Lichockiej, która twierdziła, że środkowym palcem po prostu drapała się po oku. Do #LichockaChallenge przyłączył się ojciec będącej w śpiączce dziewczynki. Nagranie ściska gardło, a film bije rekordy popularności. Jest smutny. 

– Też chciałem nagrać swoje podziękowania dla Sejmu, w sprawie tych pieniędzy dla telewizji – mówi na nagraniu Rafał Smykowski. – Jestem wzruszony tym, co się stało. Jestem z Monisią w szpitalu, Moni jest w śpiączce. Oczywiście nie ma tu na nic pieniędzy. Moni ma na dobę 30 minut ćwiczeń z fizjoterapii, czyli 23,5 godziny na dobę leży. I to jest właśnie wzruszające, bo ona leży i odpoczywa: mięśnie mogą odpocząć, stawy mogą odpocząć i płuca. W płucach może spokojnie się coś zebrać, nie ma pośpiechu – ironizował.

– To mi się podoba, że te dwa miliardy poszły właśnie na telewizję, a nie do szpitala, bo przynajmniej jest tu cisza i spokój i nic się nie dzieje. A tak jestem pewny, że pan Kurski i pani Holecka nakręcą jakiś taki film, albo jakiś taki program, że jak Moni go obejrzy, to od razu wstanie z tego łóżka i pójdzie pod Sejm z kwiatami. Albo może nie pod Sejm, może do telewizji. No nie wiadomo, to już będzie jej sprawa. Jestem pewny, że po prostu się obudzi – dodawał ojciec chorej.

Gepostet von Rafał Smykowski am Freitag, 14. Februar 2020

Efekt gestu Lichockiej

Posłanka PiS chyba nie spodziewała się, że pokazanie przez nią środkowego palca opozycji będzie aż tak rezonować, choć kolejne wyjaśnienia wcale nie przekonują, że wszystko przemyślała. – Mam pretensje do siebie, że nie pamiętałam w tamtym momencie, że jesteśmy w ostrej walce politycznej i absolutnie wszystko jest wykorzystywane bezwzględnie i ze złymi intencjami – powiedziała Lichocka w rozmowie z portalem TVP Info.

MAD

Zobacz także

Marcin Gortat kończy karierę koszykarza

Anna Zielińska

Milionerzy znad Wisły. Fałszywy obraz kreowany przez media. Dlaczego?

Redakcja

100 obwodnic w 10 lat?

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności