Fakty Wybór redakcji

Gowin: Zmiany nie przełożyły się na podniesienie jakości funkcjonowania sądów

– Nie znam żadnych badań, a profesjonalna polityka musi się opierać o badania, które by wskazywały, że można pozyskać 3 mln dodatkowych głosów zaostrzając kurs ws. sądownictwa – tak w Radiu Plus wicepremier Jarosław Gowin komentował retorykę prezydenta Andrzeja Dudy.

Wicepremier i były minister sprawiedliwości odnosił się do reformy sądownictwa, którą przeprowadza Zjednoczona Prawica. Mówił też o kampanii prezydenckiej i niedawnych ostrych wypowiedziach prezydenta Dudy.

– Są tacy komentatorzy, którzy namawiają nas do radykalizacji kursu. Im ostrzej, im szybciej do przodu, tym lepiej. Tylko że zwracam uwagę na to, że spektakularne zwycięstwo, które odnieśliśmy w wyborach do PE, ponad 45% poparcia, ale to zwycięstwo zapewniły nam głosy 6 mln 200 tys. Polaków. Żeby wygrać wybory prezydenckie, potrzeba o 3 mln głosów więcej – wskazywał lider Porozumienia.

Nie podnieśliśmy jakości

Były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL nie jest zadowolony z jakości zmian, które w wymiarze sprawiedliwości przeprowadza Zbigniew Ziobro. – Tu mam świadomość, że te zmiany, mimo że głębokie i obejmujące wiele obszarów, nie przełożyły się na podniesienie jakości funkcjonowania sądów – mówił w Radiu Plus Gowin.

Mam świadomość, że nie udało nam się do tej pory osiągnąć głównego celu naszych reform, czyli skrócenia czasu orzekania
wicepremier Jarosław Gowin

Nie skróciliśmy czasu orzekania przez sądy

Lider jednego z ugrupowań koalicji rządzącej mówił, że w środowisku sędziowskim jest obecnie dużo głębsza wrażliwość na to, jak sędziowie są postrzegani przez obywateli. – Natomiast z drugiej strony mam świadomość, że nie udało nam się do tej pory osiągnąć głównego celu naszych reform, czyli skrócenia czasu orzekania, dlatego przed nami cały szereg kolejnych działań, które musimy podjąć w tej kadencji.

MAD

Źródło: Radio Plus

Zobacz także

Londyn będzie miał superkomputer do prognozowania pogody

Anna Zielińska

Linia lotnicza rozdaje 50 tys. darmowych biletów dla turystów

Redakcja

Grała na skrzypcach, gdy usuwano jej guz mózgu!

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności