Fakty Kontrowersje Wybór redakcji

Marek Kubala ostro do PiS. “Nic nie działa” w tej waszej “dobrej zmianie”

Marek Kubala jest jednym z liderów osób poszkodowanych przez system i niesprawiedliwe wyroki sądów. Od lat domaga się zmian i reform w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego PiS i TVP powołują się często na jego przykład.

Przedsiębiorca jednak nie zgadza się na instrumentalne potraktowanie i wypowiada się bardzo ostro na temat opieszałości polityków. Niedawno odmówił w ramach protestów wystąpienia na demonstracji poszkodowanych, która była zorganizowana dla poparcie resortu sprawiedliwości i ministra Zbigniewa Ziobry w reformach. Teraz pisze jeszcze bardziej dosadnie.

Nic nie działa

Marek Kubala jest ikoną walki z bezprawiem wymiaru sprawiedliwości. Jego osoba stała się inspiracją dla twórców książek i filmów o tej tematyce. Przez decyzje fiskusa i opieszałość sądów wpadł w spiralę długów. Mimo że został uniewinniony (po 11 latach procesów!), stracił majątek, jego życie zamiast na biznesie skoncentrowało się na 20-letniej walce z systemem. Zna od podszewki wszystkie jego bolączki.

Przedsiębiorca handlujący autami został aresztowany w 2000 r. i oskarżony o przestępstwa skarbowe. Jak się okazało, decyzje fiskusa były błędne, aresztowanie (przez antyterrorystów) nieuzasadnione, Kubala wygrał, ale stracił wszystko i popadł w długi. Dziś domaga się ponad 30 mln zł odszkodowania. Niestety mediacje i spory nie przynoszą rozwiązania. Sąd Najwyższy uznał na przykład, że trudno wykazać związek utraty kontrahentów i zerwania umów kredytowych z bezprawnym aresztowaniem. Pewnie, sędziowie mają immunitet i nie rozumieją, co dzieje się z człowiekiem bezprawnie zakutym w kajdany.

Gdzie byliście wszyscy płaczący nad losem sędziów jak ci sami sędziowie w sądach łamali nam życie a komornicy kroili nasze majątki pozbawiając środków do życia!
Marek Kubala

Reforma to za mało

Marek Kubala uważa, że sędziowie powinni być rozliczani za swoje decyzje i stąd jego poparcie dla utworzenia Izby Dyscyplinarnej oraz innych reform. Takich jak on jest wielu. Sędziowie wydający bezprawne wyroki nie ponieśli żadnych konsekwencji. Trudno się zatem dziwić frustracji poszkodowanych.

“20 – lat czekałem na taki dzień ! Od rana słyszę , że ” sędziowie znaleźli się w trudnej sytuacji ” Dlaczego nikt nigdy wcześniej nie martwił się o nasz los tysięcy poszkodowanych bezprawiem wymiaru sprawiedliwości !! Gdzie byliście wszyscy płaczący nad losem sędziów jak Ci sami sędziowie w sądach łamali nam życie a komornicy kroili nasze majątki pozbawiając środków do życia! Gdzie byliście ostatnie dwadzieścia lat kiedy walczyliśmy o swoje zdrowie , które w walce z sędziami przestępcami poważnie zostało nadwyrężone ! Od ponad dwudziestu lat walczę z bezprawiem wymiaru sprawiedliwości , który potrafił zniszczyć życie w jeden dzień ale nigdy wyrządzonej szkody nie raczył naprawić. Bezprawne aresztowanie , bezprawne postawienie w stan 11-letniego oskarżenia, bezprawne i rażące przewlekłości procesowe w 8 letnim procesie karnym odszkodowawczym, które zwiększyły wyrządzone szkody do rozmiarów wielomilionowych !!! Gdzie byliście wówczas Wszyscy , którzy dzisiaj płaczecie nad losem ” biednych sędziów “tych samych sędziów , którzy nigdy nie pochylili się nad ludzką krzywdą !? Czas nadzwyczajnej kasty , która doprowadziła do naszych dramatów życia ! dobiega końca ! Panie Sędzio Michale Laskowski Sędzio Sądu Najwyższego dlaczego nadal nawołuje Pan do anarchii i łamania prawa ! Tacy sędziowie jak Pan powinni już dawno być izolowani i aresztowani !!!” – pisze Marek Kubala w innym wpisie.

W sporze o sądy wszyscy się zgadzają, że sądy wymagają reform. Ale są ludzie, którym zależy, by ciągle było jak jest, bez żadnych zmian albo wyłącznie ze zmianami pozornymi. O nich już wkrótce na naszych łamach…

Mariusz Zielke

PS. Fajnie nam się ogląda filmy o bezprawiu, czyta książki o patologiach systemu. Ale gdy pierwowzory tych skrzywdzonych bohaterów pokazują realne sprawy, często wolimy odwracać wzrok. “Uff, dobrze że to nas nie spotkało”. Spór o sądy nie jest jednowymiarowy. To nie jest kwestia “za” lub “przeciw”. Żądajmy od polityków realnych reform. Po to są. Mają się zmierzyć z problemem a nie rozkładać ręce i debatować po tysiąc razy nad wałkowanymi od lat dyżurnymi tematami: aborcja, kościół, itp. Usprawnienia i zmiany potrzebne są w najważniejszych dla życia człowieka dziedzinach: sądownictwie, służbie zdrowia i edukacji.

fot. Youtube, FB Marka Kubali

Zobacz także

„Wyprawka na koronawirusa”? Tego jeszcze nie było!

Redakcja

Klub PiS debatuje w Jachrance. Politycy omawiają strategię kampanii

Dominika Adami

Studenci z Poznania wygrali konkurs NASA

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności