Fakty Kontrowersje Wybór redakcji

Marek Kubala ostro do PiS. “Nic nie działa” w tej waszej “dobrej zmianie”

Marek Kubala jest jednym z liderów osób poszkodowanych przez system i niesprawiedliwe wyroki sądów. Od lat domaga się zmian i reform w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego PiS i TVP powołują się często na jego przykład.

Przedsiębiorca jednak nie zgadza się na instrumentalne potraktowanie i wypowiada się bardzo ostro na temat opieszałości polityków. Niedawno odmówił w ramach protestów wystąpienia na demonstracji poszkodowanych, która była zorganizowana dla poparcie resortu sprawiedliwości i ministra Zbigniewa Ziobry w reformach. Teraz pisze jeszcze bardziej dosadnie.

Nic nie działa

Marek Kubala jest ikoną walki z bezprawiem wymiaru sprawiedliwości. Jego osoba stała się inspiracją dla twórców książek i filmów o tej tematyce. Przez decyzje fiskusa i opieszałość sądów wpadł w spiralę długów. Mimo że został uniewinniony (po 11 latach procesów!), stracił majątek, jego życie zamiast na biznesie skoncentrowało się na 20-letniej walce z systemem. Zna od podszewki wszystkie jego bolączki.

Przedsiębiorca handlujący autami został aresztowany w 2000 r. i oskarżony o przestępstwa skarbowe. Jak się okazało, decyzje fiskusa były błędne, aresztowanie (przez antyterrorystów) nieuzasadnione, Kubala wygrał, ale stracił wszystko i popadł w długi. Dziś domaga się ponad 30 mln zł odszkodowania. Niestety mediacje i spory nie przynoszą rozwiązania. Sąd Najwyższy uznał na przykład, że trudno wykazać związek utraty kontrahentów i zerwania umów kredytowych z bezprawnym aresztowaniem. Pewnie, sędziowie mają immunitet i nie rozumieją, co dzieje się z człowiekiem bezprawnie zakutym w kajdany.

Gdzie byliście wszyscy płaczący nad losem sędziów jak ci sami sędziowie w sądach łamali nam życie a komornicy kroili nasze majątki pozbawiając środków do życia!
Marek Kubala

Reforma to za mało

Marek Kubala uważa, że sędziowie powinni być rozliczani za swoje decyzje i stąd jego poparcie dla utworzenia Izby Dyscyplinarnej oraz innych reform. Takich jak on jest wielu. Sędziowie wydający bezprawne wyroki nie ponieśli żadnych konsekwencji. Trudno się zatem dziwić frustracji poszkodowanych.

“20 – lat czekałem na taki dzień ! Od rana słyszę , że ” sędziowie znaleźli się w trudnej sytuacji ” Dlaczego nikt nigdy wcześniej nie martwił się o nasz los tysięcy poszkodowanych bezprawiem wymiaru sprawiedliwości !! Gdzie byliście wszyscy płaczący nad losem sędziów jak Ci sami sędziowie w sądach łamali nam życie a komornicy kroili nasze majątki pozbawiając środków do życia! Gdzie byliście ostatnie dwadzieścia lat kiedy walczyliśmy o swoje zdrowie , które w walce z sędziami przestępcami poważnie zostało nadwyrężone ! Od ponad dwudziestu lat walczę z bezprawiem wymiaru sprawiedliwości , który potrafił zniszczyć życie w jeden dzień ale nigdy wyrządzonej szkody nie raczył naprawić. Bezprawne aresztowanie , bezprawne postawienie w stan 11-letniego oskarżenia, bezprawne i rażące przewlekłości procesowe w 8 letnim procesie karnym odszkodowawczym, które zwiększyły wyrządzone szkody do rozmiarów wielomilionowych !!! Gdzie byliście wówczas Wszyscy , którzy dzisiaj płaczecie nad losem ” biednych sędziów “tych samych sędziów , którzy nigdy nie pochylili się nad ludzką krzywdą !? Czas nadzwyczajnej kasty , która doprowadziła do naszych dramatów życia ! dobiega końca ! Panie Sędzio Michale Laskowski Sędzio Sądu Najwyższego dlaczego nadal nawołuje Pan do anarchii i łamania prawa ! Tacy sędziowie jak Pan powinni już dawno być izolowani i aresztowani !!!” – pisze Marek Kubala w innym wpisie.

W sporze o sądy wszyscy się zgadzają, że sądy wymagają reform. Ale są ludzie, którym zależy, by ciągle było jak jest, bez żadnych zmian albo wyłącznie ze zmianami pozornymi. O nich już wkrótce na naszych łamach…

Mariusz Zielke

PS. Fajnie nam się ogląda filmy o bezprawiu, czyta książki o patologiach systemu. Ale gdy pierwowzory tych skrzywdzonych bohaterów pokazują realne sprawy, często wolimy odwracać wzrok. “Uff, dobrze że to nas nie spotkało”. Spór o sądy nie jest jednowymiarowy. To nie jest kwestia “za” lub “przeciw”. Żądajmy od polityków realnych reform. Po to są. Mają się zmierzyć z problemem a nie rozkładać ręce i debatować po tysiąc razy nad wałkowanymi od lat dyżurnymi tematami: aborcja, kościół, itp. Usprawnienia i zmiany potrzebne są w najważniejszych dla życia człowieka dziedzinach: sądownictwie, służbie zdrowia i edukacji.

fot. Youtube, FB Marka Kubali

Zobacz także

Sprawa Stonogi jest brudną grą o bardzo dużą stawkę…

Redakcja

CBA bierze się za senatorów. Opozycja węszy spisek

Dominika Adami

Książe Harry idzie do pracy! Żona mu każe?

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności