Fakty Wybór redakcji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zakłada, że Andrzej Duda może przegrać wybory

– Będziemy kontynuowali realizację programu wyborczego nawet z opozycyjnym prezydentem. Nie ma na pewno mowy o żadnych przyspieszonych wyborach – powiedział w wywiadzie dla Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W trwającej kampanii wiele mówi się o problemach sztabu prezydenta Andrzeja Dudy i choć jeszcze niedawno nikt nie brał pod uwagę możliwości, że urzędująca głowa państwa nie wywalczy reelekcji, to ostatnio coraz częściej słychać takie opinie.

Nie będzie przyśpieszonych wyborów

Temat ten został poruszony w wywiadzie, którego Gazecie Polskiej udzielił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przyznał, że wygrana któregokolwiek z konkurentów prezydenta Dudy oznaczałaby duże kłopoty dla obozu władzy, gdyż prezydent posiada “władzę negatywną” i ma możliwość wetowania ustaw (podpisanie ustawy przez prezydenta sprawia, że wchodzi ona w życie).

Będziemy kontynuowali realizację programu wyborczego nawet z opozycyjnym prezydentem
Jarosław Kaczyński w Gazecie Polskiej

– Prowadziłoby to do nieustannego konfliktu i niemożności załatwienia wielu ważnych spraw – przyznał lider PiS. Zaznaczył jednak, że jego partia ma najmocniejszy od lat mandat wyborczy. – Będziemy kontynuowali realizację programu wyborczego nawet z opozycyjnym prezydentem. Nie ma na pewno mowy o żadnych przyspieszonych wyborach. Mamy stabilną większość w Sejmie i nic tego nie zmieni. Można rządzić przy prezydencie z konkurencyjnej opcji politycznej. Jest to oczywiście trudniejsze, ale zapewniam, że możliwe – zapewnił Kaczyński.

Nie oznacza to, że były premier nie wierzy w wygraną Andrzeja Dudy. – On i cała Zjednoczona Prawica, również nasi sympatycy, muszą twardo walczyć do ostatniej minuty kampanii. Dokładnie tak, jak to było pięć lat temu. Jeśli tak będzie, to jestem spokojny o wynik wyborów. Ale jeszcze raz powtarzam: wszystkie ręce na pokład! – powiedział prezes Kaczyński.

MAD

Źródło: Gazeta Polska

Zobacz także

Jolkagate – czy to już koniec?

Redakcja

Kontrowersje wokół spotu Hołowni. Katastrofa smoleńska, wykluczające się wyjaśnienia

Marcin Dobski

Pasieka w mieście? W Katowicach eksperyment zakończył się sukcesem!

Natalia Klimczak

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności