Fakty Kontrowersje

Prezes został sam. Słynna “pani Basia” idzie na emeryturę

Barbara Skrzypek była najbliższą współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, jego wielkim wsparciem, zaufanym człowiekiem, a na Nowogrodzkiej – legendą. Teraz odchodzi na emeryturę, a w kuluarach PiS mówi się, że to koniec pewnej epoki. Czy prezes poradzi sobie bez “pani Basi”? Kto ją zastąpi?

Barbara Skrzypek współpracowała z Jarosławem Kaczyński szmat czasu, bo aż 30 lat. Przez wiele lat udawało się jej ukrywać przed blaskiem fleszy, a o jej istnieniu wiedzieli głównie dziennikarze i politycy. Jednak, gdy w w styczniu 2017 r., w popularnym serialu “Ucho prezesa” pojawiła się postać, odzwierciedlająca jej osobę, zyskała znacznie na popularności. “Pani Basia” została pokazana jako wyjątkowo zaufana osoba dla prezesa PiS. Niestety nic nie trwa wiecznie i każdy ma prawo do odpoczynku. Po wielu latach owocnej współpracy, Skrzypek zdecydowała się przejść na emeryturę.

Kim jest “pani Basia” i skąd się wzięła?

O odejściu pani Basi nieoficjalnie media spekulowały od jakiegoś czasu. W sobotę taką informację podała Wirtualna Polska, powołując się na swoje źródła. O sprawie pisze też dziennik “Fakt”.

W latach 1980-1989 Barbara Skrzypek pracowała w kancelarii premiera PRL, choć nigdy nie należała do PZPR, zaś wcześniej w Kancelarii Tajnej Urzędu Rady Ministrów – ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski. Obecnie kobieta zasiada w radzie nadzorczej spółki Srebrna.

– To rzeczowa, a jednocześnie bardzo przychylna innym osoba. Jest pomostem między prezesem a nami. Profesjonalistka, ale pilnująca, by prezes nie siedział codziennie do nocy w pracy. Nowogrodzka będzie bez niej inna – zauważyła w rozmowie z dziennikiem “Fakt” była minister rodziny Elżbieta Rafalska. Dodała, że jest zaskoczona tą decyzją “pani Basi”, ponieważ – jak uważa była europosłanka – to osoba świetnej formie fizycznej.

“Bez niej nie będzie tak samo”

– Czasem gdy jestem w sekretariacie w siedzibie i mam okazję ją poobserwować, to widzę, jak cierpliwą jest osobą, jak miłą. Nigdy nikomu nie przerywa, zawsze stara się zachować tak, by nikogo nie urazić- opowiedział dziennikowi “Fakt” europoseł i były wiceszef MSZ Karol Karski. – Bez niej będzie inaczej, a ja nie potrafię sobie wyobrazić Nowogrodzkiej bez pani Barbary – nie krył wzruszenia polityk.

Informację o przejściu “pani Basi” na emeryturę potwierdził w rozmowie z “Faktem” jeden z polityków z najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. Na ten moment nie wiadomo kto i czy w ogóle ktoś zastąpi Skrzypek. Może okazać się, że dla Kaczyńskiego jest niezastąpiona…

Dominika Adami

Zobacz także

Janusz Korwin-Mikke o PiS: oni są gorsi niż Hitler! Gdyby mógł, to by ich…

Redakcja

Jak dziennikarze pracują ze służbami. Lepiej to wiedzieć…

Redakcja

Baptyści uważają, że można bić dzieci

Natalia Klimczak

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności