Kontrowersje

Boniek znowu rozgrzał Twittera. Tym razem poszło o „Murzynka Bambo”

Zbigniew Boniek publikując na swoim twitterowym profilu fragment wierszyka “Murzynek Bambo” z pewnością nie spodziewał się, że wywoła burzę komentarzy i zostanie posadzony… o rasizm

Prezes PZPN słynie z tego, że raczej nie gryzie się w język i na Twitterze publikuje zaskakujące opinie. Bez skrępowania wrzucił więc treść znanego wierszyka “Bambo” i w opisie dodał słowa: “Boże, jak to się zmieniło”.

Uderz w stół…

W komentarzach pojawiło się sporo uwag. Wielu użytkowników portalu społecznościowego sugerowało od początku, że Boniek zostanie posądzony o rasizm i to się potwierdziło. Wystarczyło kilkanaście minut, by komentujący zaczęli atakować prezesa piłkarskiej centrali w Polsce. “Nie chcę cię martwić Zbyszku, ale publikowanie tego na Twitterze według standardów europejskich to już jest rasizm” – czytamy w jednej z opinii. “A potem wielkie zdziwienie, ze Polacy to rasistowski naród, jak od maleńkości takie wierszyki były wpajane. Samo to, że ten Murzynek to taki koleżka, już sugeruje jego ciemną naturę!” – czytamy w kolejnym.
Zbigniew Boniek znalazł jednak również obrońców. “Nie ma w tym wierszyku krzty rasizmu. 99,9% ludzi na świecie nie zna definicji rasizmu, również i w tym przypadku każdy kto widzi w tym rasizm to debil” – napisał jeden z obserwujących prezesa PZPN. “Tylko osioł może uznać ten wierszyk za “rasistowski”; niestety w naszych czasach takich nie brakuje” – czytamy w kolejnym komentarzu.

…a autor nie odpowie

Wydaje się, że Boniek faktycznie nie miał nic złego na myśli. W opisie zawarł również kciuk uniesiony do góry, co sugeruje, że cieszy go zmiana perspektywy na przestrzeni lat. Jednak sam wpis wciąż pozostaje dość zagadkowy. A co autor miał na myśli? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, zwłaszcza że sam autornie odniósł się do zarzutów. Warto jednak przypomnieć, że w dawnych czasach Boniek sam przewrotnie bywał nazywany przez kolegów… Murzynem. Wszystko przez jego jasną karnację i rude włosy.

Anna Zielińska
Źródło Twitter/zestadionu.pl foto:YT

Zobacz także

Zabiłby Polaków, udawał, że strzela… Kontrowersyjny wyrok sądu

Redakcja

Prezes został sam. Słynna “pani Basia” idzie na emeryturę

Dominika Adami

Zakupy z niespodzianką. Zaskakujące odkrycie w kieszeni kurtki!

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności