Kontrowersje Wybór redakcji

Żona agenta Tomka: boję się, że w celi go zabiją

Tomasz Kaczmarek, popularny agent Tomek, trafił do aresztu na trzy miesiące. Jego żona Katarzyna, która też ma prokuratorskie zarzuty, udzieliła wywiadu Faktowi. – Boję się, że go zabiją – powiedziała.

Według ustaleń śledczych agent Tomek i jego żona, którzy prowadzili stowarzyszenie pomocy seniorom Helper, wydawali pieniądze z dotacji na własne zachcianki.Prokuratura zarzuca mu, podobnie jak jego żonie, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenie ponad 10 milionów złotych. Teraz byłemu agentowi CBA postawiono dodatkowy zarzut: pranie brudnych pieniędzy. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Podłoże polityczne aresztu?

W czwartek sąd zdecydował, że były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego trafi za kratki. Jego żona twierdzi, że podłoże jest czysto polityczne. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Tomasz Kaczmarek wystąpił w reportażu Superwizjera, w którym zarzucił byłym szefom ze służb specjalnych, że wywierali na niego naciski, chcąc skompromitować małżeństwo Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich.

Boję się, że go więcej już nie zobaczę, że go zabiją w celi
Żona agenta Tomka

Żona agenta: boję się, że go zabiją

Zdaniem żony Kaczmarka chodzi o to, że władza obawia się, iż mógłby w okresie kampanii wyborczej ujawniać kolejne niewygodne dla niej fakty.– Jesteśmy niewinni i udowodnimy to w niezawisłym sądzie. Tomasz wielokrotnie podkreślał, że nie ma zamiaru wyjeżdżać, że stawi na każde wezwanie sądu i jest do dyspozycji. I nagle zostaje aresztowany w miejscu pracy, w kajdanach przewieziony do Białegostoku, na oczach mediów – mówi Faktowi Katarzyna Kaczmarek. 

– Powiem wprost: boję się, że go zabiją, że zostanie w celi zamordowany – mówi żona agenta Tomka.

MAD

Źródło: Fakt.pl

Zobacz także

Od marca krótsze kolejki do lekarzy specjalistów. Nie wszystkich

Marcin Dobski

Blisko, coraz bliżej… Czy koronawirus zagraża Polakom?

Redakcja

„Rubik Mona Lisa” za 166 tys. USD. Kto da więcej?

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności