Rozrywka Wybór redakcji

Almodóvar zadebiutuje… filmem po angielsku. Zagra w nim Tilda Swinton

Hiszpański twórca zapowiada dwa projekty filmowe w języku angielskim – krótki- i długi metraż.

70-letni reżyser dopiero co zakończył promocję ostatniego filmu „Ból i blask”, który przegrał w wyścigu po Oscara z „Parasite” – a już pracuje nad nowym projektem. To pierwszy raz kiedy, decyduje się na kręcenie w innym języku niż hiszpański.

Efemeryda…

Pedro Almodóvar w rozmowie z portalem IndieWire potwierdził, że jest gotowy na językową zmianę. Pomóc ma mu w tym brytyjska aktorka, Tilda Swinton. Znana z zamiłowania do niezależnego kina aktorka zagra u Almodóvara w krótkim, zaledwie 15-minutowym filmie. Będzie to adaptacja monodramu francuskiego poety Jeana Cocteau pt. “Głos ludzki”. Opowiada historię porzuconej kobiety, która po raz ostatni dzwoni do swojego byłego kochanka. Przełożeniem monodramu na język filmu Pedro Almodóvar zajmie się już kwietniu. Zdjęcia rozpoczną się w Madrycie.

…i pełnokrwista Ameryka

Chociaż projekt potrwa zaledwie15 minut Almodóvar twierdzi, że użyje go jako trampoliny do następnej, tym razem pełnometrażowej produkcją w języku angielskim. Będzie nią adaptacja opowiadań Lucii Berlin „Instrukcja dla pań sprzątających”, skupiających się na codziennym życiu i pracy mieszkańców amerykańskiego południowego Zachodu.
Reżyser, zainspirowany prozą i życiem pisarki, pracuje nad pięcioma krótkimi filmami, których akcja będzie toczyć się w Ameryce Północnej, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Meksyku.
– Dziwne jest, gdy przyjaciele pytają mnie, czym będę się teraz zajmował. Odpowiadam, że chcę wyreżyserować kilka krótkich, góra 15-minutowych filmów, które nie będą tworzyły serii – powiedział Pedro Almodóvar dla IndieWire.

Daty premier obu filmów pozostają nieznane.

Anna Zielińska

Źródło: IndieWire/ papaya.rocks Foto: YT

Zobacz także

Dlaczego Joanna Kulig odmówiła roli w dużej amerykańskiej produkcji?

Anna Zielińska

Jak dziennikarze pracują ze służbami. Lepiej to wiedzieć…

Redakcja

Rakotwórcze „orliki” – media donoszą, gminy skontrolują

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności