Rozrywka

Dan Brown zadebiutuje jako autor książki dla dzieci

Dan Brown, jeden z najsłynniejszych pisarzy naszych czasów. Autor bestsellerowych powieści o Robercie Langdonie w tym roku zadebiutuje jako pisarz dla dzieci. Publikacja będzie czymś zupełnie innym niż to, do czego przyzwyczaił nas autor „Kodu Leonarda da Vinci” i „Aniołów i demonów”.

Michał Rusinek i symfonia Browna

Książka zostanie wydana w przekładnie Michała Rusinka, którego tłumaczenia charakteryzują się ogromnym wyczuciem i dobrym smakiem. Można pokusić się o stwierdzenie, że to gwarancja wysokiej jakości języka, co jest istotne przy literaturze dla dzieci. W Polsce prawa do wydania książki ma Wydawnictwo Debit.

Książka jest niezwykła, bo nie tylko będzie ją można przeczytać, ale i jednocześnie słuchać. Dan Brown podjął się zadania skomponowania muzyki do własnej książki. Dzięki temu mały czytelnik zatopi się w fabule książki poprzez treść, ale i dźwięk dopasowany do poszczególnych fragmentów książki. Muzyka Browna została nagrana przez Orkiestrę Filharmonii w Zagrzebiu i wytwórnię PARMA Recordings.

Efekt prac Browna i muzyków, którzy Jak powiedziała dla PAP Sonia Draga, prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga, która w ofercie ma wszystkie tytuły Browna dla dorosłych, dodaje: „Wiedziałam, że Dan kiedyś napisał książkę dla dzieci, i wiedziałam też, że ma świetne ucho muzyczne, ale po obejrzeniu prototypu tego projektu muszę przyznać, że efekt końcowy przerósł moje oczekiwania, i to pod każdym względem”.

Rynek książek dla dzieci przeżywa renesans

Dzięki wieloletnim programom zachęcającym dzieci i młodzież do czytania, w całej Europie zaczyna panować znów moda na literaturę dla dzieci. Rynek jest tak szeroki i tak chłonny, że każdego tygodnia wydawane są nowe propozycję. Jak powiedział cytowany przez PAP.pl Dan Brown:

– Uwielbiam opowiadać historie, a w moich powieściach zawsze staram się łączyć różne tematy. Praca nad „Wild Symphony” była ekscytująca, gdyż mogłem tworzyć dzieło wielowarstwowe, korzystając z trzech różnych mediów jednocześnie – obrazu, muzyki i słowa.

Promocję książki obejmują koncerty na całym świecie.

Źródła: PAP.pl, WildSymphony.com

Foto: Dan Brown podczas wywiadu z CBS, zrzut ekranu z https://www.youtube.com/watch?v=4TEfnncv-nU

NK

Zobacz także

Odkryto fundamenty monumentalnej kaplicy z XIV wieku

Natalia Klimczak

Grizzly II. Kontynuacja kultowego horroru z imponującą obsadą

Anna Zielińska

Wenecja: około 30 tysięcy osób na inauguracji karnawału

Natalia Klimczak

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności