Rozrywka

Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie laureatem Property Design Awards 2020

Od niedawna ponownie otwarte dla zwiedzających Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie zostało laureatem nagrody Property Design Awards w kategorii Design wnętrze – obiekty publiczne. Ma także szansę na kolejną nagrodę. Projekt aranżacji wnętrz i ekspozycji Muzeum otrzymał także nominację do nagrody MocARTy radia RMF Classic.

Powrót do życia i pierwszy sukces

Ponowne otwarcie Muzeum Książąt Czartoryskich było jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2019 roku zarówno z uwagi na ogromną wartość ponownie udostępnionych zbiorów, jak i nowej formie aranżacji wnętrz pałacu. Za nową aranżację wnętrz odpowiadała pracownia ART FM, która stworzyła przestrzeń nowoczesną, a jednocześnie nawiązującą do wnętrz z przeszłości. O zwycięstwie Muzeum Książąt Czartoryskich w plebiscycie Property Design Awards zadecydowało jury oraz czytelnicy portalu. Propertydesign.pl to jeden z najważniejszych portali poświęconych tematyce designu i architektury, skierowany do profesjonalistów z branży.

Według portalu Dzieje.pl, konkurs został przeprowadzony w dziesięciu kategoriach. Celem przeprowadzenia selekcji projektów było wyłonienie najlepszych realizacji architektonicznych o charakterze komercyjnym i publicznym w Polsce, które oddano do użytku do końca 2019 r. Rywalami Muzeum Książąt Czartoryskich w kategorii Design wnętrze były Stary Teatr Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Kino Muza w Poznaniu i Muzeum Woli w Warszawie. Organizatorem konkursu Property Design Awards 2020 była Grupa PTWP, znana jako wydawca portali PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl.

Nowoczesność i tradycja zyskują uznanie

Na początku lutego ogłoszono także nominacje do nagrody MocArtów radia RMF Classic. W tym plebiscycie Muzeum zostało docenione w kategorii „Wydarzenie roku 2019.” W uzasadnieniu nominacji dla Muzeum Czartoryskich w Krakowie możemy przeczytać, że została przyznana za „przywrócenie widzom najstarszej polskiej kolekcji muzealnej i ukazanie jej w nowej aranżacji”. Ponadto, według nominujących do MocArtów „nowy pałac to muzeum kompletne: nowoczesne, dostępne, otwarte, ale jednocześnie nawiązujące do tradycji. Subtelne, świadome i eleganckie eksponowanie prac z kolekcji oraz ich nowoczesne ujęcie przy zachowaniu tradycji i rangi prezentowanych dzieł powodują, że muzeum stało się miejscem na światowym poziomie”.

Źródła: Dzieje.pl, Kraków.pl, PAP.pl

Foto: Zrzut ekranu z portalu Kraków.pl https://www.krakow.pl/aktualnosci/237054,33,komunikat,muzeum_ksiazat_czartoryskich_nagrodzone_.html

NK

Zobacz także

Billie Eilish serwuje na Walentynki balladę o zdradzie

Anna Zielińska

Duffy przerywa milczenie. Szokujące wyznanie

Anna Zielińska

Ilona Felicjańska: przez kogo trafiła do aresztu?

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności