Rozrywka

Powstanie serial o Marylin Monroe

Rozpoczęły się prace nad serialem, który będzie opowiadał o ostatnich miesiącach życia legendarnej blondynki – Marylin Monroe. Choć gwiazda Hollywood zmarła wiele lat temu, jej sława wciąż nie gaśnie. Niezapomniane kreacje filmowe i skandale w życiu prywatnym sprawiły, że producenci filmowi zdecydowali się upamiętnić ją na ekranie, tym razem w serialu biograficznym.

Odkrywając zapomniane karty historii Marylin

Jak napisał serwis PAP.pl, niezatytułowany jeszcze serial skupi się na wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Monroe w 1962 roku. Dramaturgia ostatnich miesięcy jej życia, kiedy gwiazda znalazła się w potrzasku pomiędzy porachunkami mafijnymi, dynastią Kennedych oraz elitami Hollywood, to opowieść dość bogata, aby stworzyć na tej podstawie wiele odcinków serialu. Autorzy scenariusza przyjrzą się bliżej jej kontaktom z Peterem Lawfordem. Powszechnie uważa się, że to właśnie on po raz ostatni rozmawiał z Monroe przed jej tragiczną śmiercią 5 sierpnia 1962 roku. Scenariusz serialu powstanie na podstawie książki Keitha Badmana „The Final Years of Marilyn Monroe”. Prawa do jej ekranizacji nabył w 2017 roku jeden z producentów serialu, firma Seven Seas Films. Produkcja będzie pierwszym przeniesieniem na ekran prawdziwych losów Marylin Monroe. Projekt spotkał się z pełnym poparciem ze strony firmy Authentic Brands Group, posiadającej prawa do majątku słynnej blondynki.

Cytat
Autor

Kobieta jak diament dla światowego show-biznesu

Jak powiedziała cytowana przez serwis „The Hollywood Reporter” przedstawicielka Authentic Brands Group, Katie Jones:

– Marilyn Monroe to pełna zagadek ikona kina, której skomplikowane życie nie przestaje inspirować i intrygować. Była pionierką podążającą swoją ścieżką w czasach, gdy kobiety były często uciszane i ignorowane. To idealny czas na to, by opowiedzieć jej historię, bo wyzwania, przed jakimi stała, są aktualne również dla współczesnych kobiet.

Choć wciąż nie wiadomo kto wcieli się w główną rolę, niewątpliwym argumentem przemawiającym za realizacją tego projektu jest niezwykła książka Keitha Badmana.

– Powstało wiele pamiętników dotyczących ukochanej przez wszystkich legendy kina, ale żaden z nich nie mógł się równać książce Badmana. Dotarł on do nieznanych wcześniej szczegółów dotyczących ostatnich miesięcy pełnego sensacji życia Monroe. Naszym serialem chcielibyśmy oddać hołd gwieździe, która zgasła zbyt wcześnie – stwierdził prezes jednego z producentów serialu, 101 Studios, David Glasser.

Źródło: PAP.pl

Foto: Marylin Monroe, https://www.imdb.com/title/tt0045810/?ref_=nv_sr_1

NK

Zobacz także

Star Wars: wkrótce ruszą zdjęcia do serialu o Cassianie Andorze

Natalia Klimczak

Sensacja! Bartosz Zmarzlik pokonał Roberta Lewandowskiego

Redakcja

„Trzeba odwagi, by zmieniać swoje życie” – szczere wyznanie aktora

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności