Rozrywka

Szokowanie kontrolowane, czyli fenomen Blanki Lipińskiej

Trudno sobie wyobrazić, aby sukcesem Blanki Lipińskiej rządził przypadek. Choć jest krytykowana przez wiele osób, niewiele sobie z tego robi. Jest bezpośrednia, ekspresyjna, wygadana i bardzo łatwo skupia na sobie uwagę. Co więcej, taka kreacja sprzedaje się i to bardzo dobrze. Lipińska w ciągu dwóch lat stała się najbardziej barwną postacią wśród polskich pisarek.

Skąd się wzięła Blanka Lipińska?

Pochodzi z Puław i ma 35 lat. Skończyła studium kosmetyczne, ale wykonywała różne zawody. Pracowała między innymi jako manager klubów nocnych w Sopocie oraz terapeutka-hipnotyzerka. Była też promotorką federacji KSW Ring Girls. Jej życie zmieniło się diametralnie, kiedy w 2018 roku wydawnictwo Edipresse Polska zdecydowało się wydać jej pierwszą powieść „365 dni”. Choć krytycy literaccy nie zostawili na tej publikacji suchej nitki, książka sprzedała się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy, co jest zawrotnym wynikiem na polskim rynku. Również kolejne powieści Ten dzień (2018) i Kolejne 365 dni (2019) stały się bestsellerami, dzięki czemu w 2019 roku uplasowała się na drugim miejscu w rankingu najlepiej zarabiających polskich pisarzy według tygodnika „Wprost”.

Szokowanie kluczem do sukcesu

W ostatnich dniach media rozpisywały się w kwestii stwierdzenia Blanki Lipińskiej na temat gwałtu przedstawionego w swojej książce:

„Dla jednych kobiet to jest gwałt, feministki bardzo głośno krzyczały na ten temat. Dla innych kobiet to bardzo fajny seks oralny.”

Choć dla wielu bombardująca krytyka byłaby druzgocąca, Lipińska uwielbia zainteresowanie mediów i sama umiejętnie podsyca atmosferę skandalu wokół swojej osoby. Ewidentnie wyznaje jedną z zasad kultywowanych w show-biznesie „nie ważne jak mówią, ważne, żeby mówili”. Z ogromną swobodą wypowiada się na różne tematy, a nawet chwali swoimi operacjami plastycznymi. Bez krztyny zażenowania wyznaje, że poddała się im, aby poczuć się dobrze w swoim ciele.

Czy jej się to opłaca? Zdecydowanie tak. Ponadto, właśnie rozpoczęła karierę telewizyjną jako prowadząca program „Tylko jeden” w telewizji Polsat. W 2020 roku weszła na ekrany kin filmowa adaptacja jej debiutanckiej powieści w reżyserii Barbary Białowąs. Autorka powieści nie może więc narzekać na brak zainteresowania, a także gratyfikacji finansowych. Lipińska wierzy, że “seks to jedyna przyjemność, do której niepotrzebne są pieniądze”, a więc jej aktualny status majątkowy, sława i wiele innych profitów z pewnością motywują ją do wydania kolejnej książki.

Źródła: Plejada.pl, Popularne.pl, Viva.pl, dziendobry.tvn.pl

Foto: Blanka Lipińska w trailerze programu Tylko jeden, zrzut ekranu z https://www.youtube.com/watch?v=SPpr3T0Edps

NK

Zobacz także

Wenecja: około 30 tysięcy osób na inauguracji karnawału

Natalia Klimczak

“Boże Ciało” bez szans? Już wygrało? A ja wam mówię, że..

Redakcja

„Trzeba odwagi, by zmieniać swoje życie” – szczere wyznanie aktora

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności