Rozrywka

Znamy datę i miejsce pogrzebu Pawła Królikowskiego

Aktor zmarł 27 lutego po długiej chorobie. Wiadomo już, że spocznie na warszawskich Powązkach. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na czwartek 5 marca, na godz. 13.00.

Paweł Królikowski zmagał się z chorobą neurologiczną. Zmarł 27 lutego w wieku 58 lat. Cztery lata temu wycięto mu tętniaka mózgu, ale to niestety nie wystarczyło, by Królikowski powrócił do zdrowia. W związku z problemami zdrowotnymi, wycofał się z życia zawodowego. W maju 2019 r. nie pojawił się w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym był jurorem. To właśnie wtedy nastąpił nawrót choroby.

Aktor ujawnił prawdę w pierwszym odcinku 12. sezonu – Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. „Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać – przekazał.

Jednak przed Świętami Bożego Narodzenia Królikowski ponownie trafił do szpitala. Jeszcze w styczniu br. aktor przeszedł kolejną operację. “Super Express” podał, że ze względu na zalecenia lekarzy, aktor został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Rodzina nie ujawniała szczegółów. Rozmówca dziennika ujawnił jednak, że przed śmiercią został wybudzony ze śpiączki. – Okazało się, że nie był w stanie sam oddychać. Przy życiu podtrzymywał go specjalistyczny sprzęt – tłumaczył.

Aktor wystąpił w niezliczonej ilości produkcji filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Polacy pokochali Królikowskiego za rolę “Kusego” w popularnym serialu “Ranczo”.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 5 marca, na godz. 13.00. Paweł Królikowski spocznie na cmentarzu powązkowskim w Warszawie.

Źródło: Onet, Viva, Pudelek

Zobacz także

Wierzyła, że nie dożyje 17 urodzin – kim jest Billie Eilish?

Redakcja

Znaleziono niezwykłe matryce edycji Alicji w Krainie Czarów sprzed 150 lat

Natalia Klimczak

Megxit. Najbliższe plany Harry’ego i Meghan

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności