Spiski i konflikty Wybór redakcji

Trolle i agenci, czyli jak nami manipulują służby

Z jednej strony niby rzetelne, profesjonalne, ładne i dobrze doświetlone dziennikarstwo w kontrastowych kolorach blue, które… po prostu nie informuje o ważnych faktach udając, że ich nie widzi. Z drugiej trolle, knury, internetowe podejrzane typy, media finansowane przez mafię, przaśne numery i zero wstydu z powodu żenujących wpadek. Tak wygląda robienie w konia opinii publicznej w Polsce. Dwie strony konfliktu, metody zupełnie różne, a efekt… ten sam. Zamiast poinformowanego rzetelnie obywatela, mamy skołowanego i szczerze sfrustrowanego człowieka, który nie chce brać udziału w plemiennych wojnach. Za co wyzywany jest od symetrystów.

Podejrzewam, że gdyby zachodniemu dziennikarzowi ktoś próbował wytłumaczyć, co się tak naprawdę w Polsce dzieje, ten wyrwałby sobie wszystkie włosy z głowy, próbując bezskutecznie zrozumieć. No bo tego bajzlu po prostu nie da się wyjaśnić. To trzeba zobaczyć na własne oczy, a potem przeanalizować z dystansu. Wtedy obraz robi się nie tylko nieciekawy, ale wręcz przerażający. Bo okazuje się, że jedni są warci drugich i nie ma nic lepszego. Zwolennicy tak zwanej liberalnej strony ustawili sobie rynek informacyjny tak, żeby podprogowo oddziaływać na społeczeństwo i “chronić” je przed informacjami niepożądanymi. No bo oni przecież wiedzą lepiej, co jest dla nas dobre. Na takie lekceważenie i ignorowanie druga strona odpowiedziała propagandą w stylu disco polo. I chyba wygrała. W zasadzie to znokautowała przeciwnika i ten nie jest w stanie się już podnieść. Efekt: społeczeństwo się podzieliło na dwa obozy, które nie są w żaden sposób przygotowane do merytorycznej dyskusji. Jesteśmy MY i ONI. Nie ma nic pomiędzy. Najgorsze jest zaś to, że sytuacja stała się wręcz idealna dla służb specjalnych, które dzięki temu mogą realizować swoje ukryte cele.

Tak naprawdę zaś wszyscy… cóż, jesteśmy w głębokiej dupie. Faktem jest… że trzeba coś zmienić. Po to założyliśmy tę stronę. Będziemy Was informować kto i w jaki sposób próbuje chować, chomikować i manipulować informacjami. Chcesz być naprawdę rzetelnie poinformowany, bez manipulacji, trolli i fejków? Zaglądaj do nas.

Redakcja

(na razie się nie ujawniamy, bo pracujemy dla tych drani, którzy manipulują i chowają informacje, jednak chcemy się temu sprzeciwić i pisać prawdę w innym miejscu. Tutaj. Oddzielając nasze sympatie i niesnaski. Informując wyłącznie o faktach i prezentując, jak są zmanipulowane)

Zobacz także

Prezydent Duda o związkach partnerskich: temat służy kryciu afer rządu

Marcin Dobski

Ku słońcu… Wyjątkowa misja kosmiczna

Anna Zielińska

Epickie góry, niedźwiedź polarny z wilkiem, dymiąca wyścigówka i Batwa z Ugandy

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności