Rozrywka Spiski i konflikty Wybór redakcji

Trump skrytykował Oscara dla „Parasite”. Oberwało się też Pittowi

W związku z trwającą kampanią wyborczą prezydent USA odwiedził w tym tygodniu Colorado Springs. To właśnie w tym miejscu zdobył się na nietypowe wyznanie, o którym rozpisują się amerykańskie media.

Nie przeminęło z wiatrem

Trump zaczął od wyrażenie swojego niezadowolenia z faktu, że to południowokoreński “Parasite” otrzymał w tym roku Oscara dla najlepszego filmu. Szczególnie nie podobało mu się, że jest to film… z Korei Południowej.
– O co do diabła w tym wszystkim chodzi ? Mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu. Jakby tego było mało dali mu tytuł najlepszego filmu roku. (…) Czy nie możemy mieć jeszcze czegoś w rodzaju hollywoodzkich klasyków “Przeminęło z wiatrem”? Czy “Bulwaru Zachodzącego Słońca”? Tak wiele jest wspaniałych filmów – powiedział prezydent, cytując za Reuters.
Uczestnicy wiecu zareagował z entuzjazmem na te słowa

Wet za wet

Trump przy okazji wyznał też, że nie przepada za Bradem Pittem.
Warto przypomnieć, że sam aktor podpadł mu przemówieniem na Oscarach. Obierając statuetkę za drugoplanową rolę w filmie Quentina Tarantino “Pewnego razu… w Hollywood”, przyznał, że dostał na podziękowania 45 sekund – czyli więcej, niż miał na wystąpienie w czasie procesu Trumpa John Bolto. Były doradcy ds. bezpieczeństwa w Białym Domu, który zaoferował, że będzie zeznawał przeciw Donaldowi Trumpowi, gdyby wznowiono procedurę impeachmentu.
Prezydent USA chyba poczuł się urażony jego oscarowym przemówieniem, bo oznajmił, że nigdy nie był jego fanem i wyznał, że nie lubi Brada Pitta. Nazwał go małym mądralą.

Anna Zielińska
Źródło: Reuters, PAP, tokfm.pl Foto: YT

Zobacz także

Miał być Kobosko, szefem sztabu będzie Cichocki, który nie uchronił przed Amber Gold

Marcin Dobski

Wenecja: około 30 tysięcy osób na inauguracji karnawału

Natalia Klimczak

Ku słońcu… Wyjątkowa misja kosmiczna

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności