Sport

Dlaczego Messi tak się rządzi w Barcelonie?

Zwykle zawodnicy nie mają aż tak dużej swobody wypowiedzi, krytyki własnej drużyny, a nawet dyktowania decyzji związanych z klubem, jak Leo Messi. Jeden z najlepszych zawodników na świecie wielokrotnie pozwalał sobie na wygłaszanie opinii dotyczących transferów, zmian personalnych w swojej drużynie, odnosić się krytycznie do decyzji zarządu. Dlaczego Leo Messi może więcej niż inni zawodnicy?

Jego Wysokość Messi zabiera głos… w każdej sprawie

Messi wypowiada się śmiało, otwarcie i nie kryje krytyki dla własnego klubu. Jednocześnie zapewnia o swojej lojalności klubowi. Jego działania podobają się większości kibiców, którzy czują z jego strony ogromną dbałość o wizerunek drużyny. Aby nie trzymać ich w niepewności co do swojego dalszego losu w FC Barcelonie, Messi wyznał w ostatnich dniach:

– Podkreślałem to wielokrotnie i powtórzę jeszcze raz, że nigdy nie chcę opuszczać Barcelony. Dopóki klub będzie chciał tego samego, to kibice mogą być spokojni. Gdybym chciał odejść, zrobiłbym to już wielokrotnie. Miałem kilka szans na to, były kluby gotowe zapłacić moją klauzulę odstępnego. Nigdy jednak nie przyszło mi to do głowy i nie inaczej jest teraz. Wielokrotnie powtarzałem też jednak, że pragnę, by ten klub był w odpowiedniej formie. Przede wszystkim dla kibiców, by byli szczęśliwi z drużyny, jaką mamy, ale też dla nas, piłkarzy, byśmy mieli poczucie, że zawsze jesteśmy poważnymi kandydatami do zdobywania najważniejszych trofeów.

Uciął w ten sposób wszelkie spekulacje na temat jego ewentualnego odejścia w wyniku konfliktu z zarządem. Nie ukróciło to jednak wielu innych kontrowersji.

Ikona, zawodnik czy rzecznik prasowy?

Czasem trudno się zorientować, kim tak naprawdę dla drużyny jest Leo Messi. Śmiało krytykuje zwolnienie byłego trenera Ernesto Valverde, sprzeciwia się niewłaściwej w jego opinii polityce transferowej. Choć jest profesjonalistą na boisku i nie przekłada swoich sympatii i antypatii na grę w drużynie, jego zdanie na temat choćby transferu Antoine Griezmanna z Atletico do Barcelony było bardzo stanowcze i powszechnie znane. Siła Messiego jest tu jego wielki talent, niepodważalna miłość ze strony drużyny, a także fenomenalnie skonstruowany kontrakt, który pozwala mu na te zachowania, a także na ewentualne pożegnanie się z klubem z końcem każdego sezonu. Messi to kura znosząca złote jajka, cudowny argentyński snajper, dzięki któremu FC Barcelona zarobiła miliardy euro. To pozwala mu wskazywać potencjalnego następcę trenera Quique Setiéna, a także punktować błędy popełniane przez zarząd. Mając ogromne poparcie w kibicach, a także w znaczącej części drużyny, dysponując ogromną talią kart przetargowych, Leo Messi może wpływać na FC Barcelonę w niespotykany sposób.

Źródła: Sport.pl, Marca.com, Mundo Deportivo.

Foto: zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=3N0Mm8YAWMA

NK

Zobacz także

Wielkimi krokami nadchodzi pojedynek gigantów. A promuje…

Redakcja

Źródła nienawiści, czyli dlaczego Robert Lewandowski musi być gorszy…

Redakcja

Denis Urubko sam podejmie próbę zdobycia szczytu Broad Peak

Natalia Klimczak

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności