Sport

Guardiola zostaje! Echa dyskwalifikacji Manchester City z Ligii Mistrzów

Manchester City został w ubiegły tygodniu zdyskwalifikowany na dwa kolejne sezony z najbardziej prestiżowych i przynoszących największe zyski rozgrywek. Czy brak możliwości zaprezentowania się w Lidze Mistrzów to koniec fenomenalnej drużyny Pepa Guardioli? Czy genialna drużyna, zwana niekiedy „Małą Katalonią”, zostanie wyprzedana i przestanie istnieć?

Guardiola nie chce opuścić swojej drużyny

Informacja o wykluczeniu drużyny na dwa lata z tak prestiżowych rozgrywek, natychmiast zaowocowała pytaniem o trenera drużyny. Jospeh Guardiola, fenomenalny kataloński trener, osiąga z Manchesterem ogromne sukcesy. Narodziła się jednak wątpliwość czy zechce on zostać w drużynie, która przez dwa lata będzie grała głównie w Anglii oraz czy klub będzie stać na trenera tej klasy. Co więcej, kilka klubów z pierwszej piętnastki najbogatszych drużyn piłkarskich, od razu zajęło się monitorowaniem sytuacji. Wśród głównych zainteresowanych pojawia się nazwa Juventusu Turyn, choć niewykluczone, że z czasem pojawi się oferta z FC Barcelony.

W poniedziałek BBC przekazało komentarz samego głównego zainteresowanego w tej sprawie. Z słów Guardioli jasno wynika, że ma nadzieję zostać w Manchesterze. Jednak trudno się oprzeć wrażeniu, że decyzja ta może ulec zmianie.

Czy City poniesie dalsze starty?

W ubiegłym tygodniu UEFA podjęła decyzję, że Manchester City popełnił serię naruszeń przepisów dotyczących licencji dla klubów i Finansowego Fair Play. Jak poinformowano w komunikacie: “W związku z dochodzeniem, które zostało przeprowadzane przez Izbę Kontroli Finansowej UEFA pod przewodnictwem Jose da Cunha Rodriguesa, klub został poinformowany o ostatecznej decyzji”. Według UEFA władze klubu zawyżały przychody od sponsorów, które często były organizacjami powiązanymi z właścicielami klubu, a także manipulowały przy informacjach o rentowności klubu. Manchester City złoży apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Na tym nie koniec kłopotów drużyny. Władze Premier League, które rozważają nałożenie kolejnych sankcji. Spekuluje się o możliwości odjęcia punktów w rozgrywkach w tym lub kolejnym sezonie. O tym, jak skończy się ta salwa kar dla Manchester City dowiemy się niebawem.

Źródła: Sport.pl, PAP.pl, BBC.com

Foto: en.wikipedia.org/wiki/File:Pep_2017_(cropped).jpg

NK

Zobacz także

Panie Solorz, kasa na stół! To sprawa honorowa, Słońce Polsatu…

Redakcja

Dlaczego Messi tak się rządzi w Barcelonie?

Natalia Klimczak

Polska przegrała ze Szwecją i odpadła z Mistrzostw Europy!

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności