Wybór redakcji

1 stycznia 2020 roku z mapy Europy zniknęła Holandia!

Rząd w Hadze ustanowił nową nazwę swojego kraju. Niderlandy kojarzyć mają się z wiatrakami, bujnie kwitnącymi tulipanami oraz z rowerami. Zmiana nazwy będzie kosztować budżet państwa 200 tys. euro.

Od 2020 roku Holandia to już Niderlandy. Na nowe logo składają się litery “NL” tworzące kształt tulipana.

Jak podaje PAP, decyzja władz Niderlandów ma przede wszystkim zmienić postrzeganie kraju i przestać kojarzyć się z prostytucją i narkotykami. Dotychczasowa nazwa “Holandia” była też często kojarzona przez turystów z dzielnicą czerwonych latarni w Amsterdamie. Niderlandy od teraz mają kojarzyć się z wpisującymi się w krajobraz wiatrakami i bujnie kwitnącymi tulipanami oraz z rowerami, bardzo popularnym w tym kraju środkiem transportu.

Warto wspomnieć, że historycznie nazwa “Holandia” odnosiła się głównie do krainy, w której znajduje się stolica kraju Amsterdam i została zatwierdzona ponad 200 lat temu.

Szacuje się, że zmiana nazwy będzie kosztować budżet kraju około 200 tysięcy euro. Instytucje państwowe, ministerstwa, urzędy i uniwersytety muszą teraz zmienić starą nazwę państwa m.in. na swoich stronach internetowych, z których zniknie też stare logo promujące ten kraj.

Fot. pixabay

Zobacz także

Czas na wyjście Tesco z Polski. Zielone światło na przejęcie ma Kaufland

Anna Zielińska

PKW reaguje po naszej publikacji: ostrzega Hołownię

Marcin Dobski

Soros oskarża: Facebook wspiera nielegalnie Trumpa przed wyborami

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności