Rozrywka Wybór redakcji

Billie Eilish serwuje na Walentynki balladę o zdradzie

Wokalistka opublikowała w sieci utwór „No Time To Die” (Nie czas umierać) z motywem przewodnim do nowego filmu o Agencie 007. Pojawiają się głosy, że to najbardziej odważna i klimatyczna wersja piosenki filmowej do Bonda.

Szpiegowskie klimaty

Tytułowa piosenka świetnie oddaje klimat filmów o Bondze: w tle majaczy mroczna tajemnica, senny głos Bonda, gdy na pierwszy plan wybija się czarujący wokal Billie. Słowa sugerują, że fabuła filmu skupi się wokół zdrady tajnego agenta. Producenci filmu „Nie czas umierać”, w oficjalnym oświadczeniu napisali, że utwór został wspaniale dopasowany do emocjonalnej historii, którą chcą przekazać w filmie.

Własny styl

Wokalistka zaczyna śpiewać swoim charakterystycznym nastrojowym wokal-szeptem na tle partii fortepianu. Głos ma zmęczony, gdy śpiewa o kłamstwie i podstępach: „Powinnam była wiedzieć”, „Nigdy nie byłeś po mojej stronie”, „Czy głupio było cię kochać?” – śpiewa Eilish. Znajoma gitara tremolo wprowadza do refrenu podenerwowanie, w którym piosenkarka rozwija temat: „Zakochałam się w kłamstwie … Czy jesteś śmiercią czy rajem?”. „Oszukasz mnie raz, oszukasz mnie dwa razy” śpiewa w refrenie. „Teraz nigdy nie zobaczysz, jak płaczę” – podsumowuje. Gdy w utworze narasta napięcie, Billie zaskakuje zasięgiem wokalu, opierając refren na grupie smyczków. „Po prostu nie czas umierać” – śpiewa w punkcie kulminacyjnym piosenki, odwołując się do tytułu filmu.

Billie Eilish jest najmłodszą artystką, która nagrała temat Bonda. Piosenkę do filmu stworzyła tradycyjnie już we współpracy starszym bratem, producentem muzycznym, Finneasem O’Connellem. Duet sprytnie zachował swój mroczny, niepokojący styl przez cały utwór, jednocześnie włączając kilka muzycznych instrumentów z serii filmowej – np. tzw. pęczniejące struny.

„No Time To Die” jest 25. filmem o Bondzie, pierwszym po 5 latach przerwy. Co wiemy o nowych przygodach agenta 007? Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy James Bond cieszy się zasłużoną emeryturą na Jamajce. Jego wypoczynek niespodziewanie przerywa dawny znajomy z CIA, który poprosi go o pomoc. Bond zostaje zaangażowany w odnalezienie porwanego naukowca… Film ma trafić do kin w kwietniu.

Anna Zielińska

Źródło: BBCNewsEnts Foto: instagram.com/billieeilish

Zobacz także

Hołownia: zmieniłem zdanie w sprawie in vitro

Natalia Klimczak

Łaska zaśpiewa podczas Oscarowej gali!

Redakcja

Niezwykły ambulans wolontariuszy leczy bezdomnych w okolicach Warszawy

Natalia Klimczak

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności