Biznes Wybór redakcji

Jedzenia nie zabraknie… A co z mydłem i papierem toaletowym?

Trwa szturm na sklepy, półki pustoszeją. Brakuje podstawowych artykułów. Rząd zapewnia, że nie zamierza zamykać sklepów. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przekonuje również, iż nie ma potrzeby do robienia zakupów na zaś. Polacy jednak wiedzą swoje…

Minister poinformowała, że rozmawiała z przedstawicielami branż spożywczych, którzy dali jej zapewnienie, iż moce produkcyjne są obecnie wykorzystywane na pułapie ok. 80%. Dla minister jest to jasny, iż istnieje spora możliwość, aby zwiększyć produkcję w najbliższym czasie. Zaapelowała tym samym, aby ludzie zachowywali się roztropnie i racjonalnie, decydując się na robienie zakupów w sklepach. Według niej nie ma obawy, aby Polacy dokonywali dużych zakupów “na zapas”.

Dziś nie ma powodów, by troszczyć się o produkty suche i jakiekolwiek produkty żywnościowe. Tych w Polsce na pewno nie zabraknie – powiedziała Emilewicz.

Polityk przypomniała również, iż z roku na rok coraz bardziej rosną liczby, jeśli chodzi o przypadki zmarnowanego jedzenia. Zaapelowała też do młodych ludzi, aby zainteresowali się losem starszych ludzi, szczególnie tych narażonych na negatywne skutki koronawirusa.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa:

Polska jest krajem samowystarczalnym i dostatecznie bezpiecznym i jako społeczeństwo powinniśmy być wdzięczni rolnikom za bezpieczeństwo żywnościowe, nie drżymy, że zabraknie jedzenia w Polsce – mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Ministrowie uspokajają, jednak internet w każdej sekundzie pokazuje, jak sytuacja wygląda z perspektywy klienta. Wzmożony popyt dotyczy nie tylko żywności o długim terminie przydatności (np. makarony, ryż, kasze, konserwy), ale też papieru toaletowego, pieluch czy mydła.

Dyskusje oraz tysiące zdjęć w mediach społecznościowych pokazujących oblężenie sklepów, pełne parkingi, braki lub nawet puste półki i długie kolejki, które są reakcją na informacje o odwołaniu zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach do 25 marca.

Anna J. Kowalska, źródło, fot. PAP, FB

Zobacz także

Kasiu, nie uciekaj, już dość… – finał dramatycznej walki o dziecko

Redakcja

Kamerą go! Grillowanie Grodzkiego pachnie tragifarsą

Redakcja

Ewolucja Barbie

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności