Wybór redakcji

Klub PiS debatuje w Jachrance. Politycy omawiają strategię kampanii

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS rozpoczęło się w poniedziałek wieczorem. W Jachrance pod Warszawą spotkali się wszyscy najważniejsi politycy tego ugrupowania na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami polityków Prawa i Sprawiedliwości, posiedzenie w Jachrance ma mieć charakter “mobilizacyjny” w związku z trwającą kampanią wyborczą, którą urzędujący prezydent i kandydat do reelekcji Andrzej Duda zainaugurował 15 lutego. Podczas swojego wystąpienia zapewniał, że jego kluczowym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował także, że będzie starał się spotkać podczas kampanii z jak największą liczbą obywateli.

Szefem kampanii Andrzeja Dudy została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, funkcja szefa sztabu organizacyjnego została powierzona Joachimowi Brudzińskiego, szefem sztabu programowego jest Beata Szydło, zaś rzecznikiem sztabu został europoseł Adam Bielan.

Jednak wiadomo, że w kampanii prezydenckiej nie tylko dokonania kandydata czy sztabu mają znaczenie, ale całego ugrupowania, które reprezentuje. Aby omówić strategię trwającej kampanii w Jachrance zwołano wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Oprócz premiera Morawieckiego, prezydenta Dudy i prezesa Kaczyńskiego, na spotkaniu stawili się m.in. przewodniczący Porozumienia a zarazem wicepremier Jarosław Gowin, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz czy minister kultury Piotr Gliński.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 r. Kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, europoseł i szef Wiosny Robert Biedroń, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat niezależny, prezenter telewizyjny Szymon Hołownia oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Zobacz także

„Tennis – I’m saying goodbye.” Szarapowa zakończyła karierę!

Redakcja

Lekkoatletyka w Glasgow. Adam Kszczot najlepszy w biegu na 800 m

Anna Zielińska

Szef KPRM ws. koronawirusa: Środków w budżecie nie zabraknie

Dominika Adami

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności