Kontrowersje Wybór redakcji

Koronawirus na wesoło. Niesamowity występ wyluzowanej dyrektorki…

Portal koscierzyna24.info umieścił na Facebooku relację z konferencji prasowej, na której dyrektorka słubickiego sanepidu barwnie opowiada o pacjencie zarażonym koronawirusem. Film podbija Internet, ma miliony wyświetleń. I nic dziwnego, to po prostu trzeba zobaczyć…

Film można obejrzeć tutaj:

Koronawirus w Słubicach

Koronawirus w Polsce.Pierwsze uderzenie.Poniżej zajawka zawierająca fragmenty wystąpienia szefowej słubickiego Sanepidu 😀Najlepsze na końcu…4:36Źródło: HTS SłubiceCała konferencja tutaj: https://www.facebook.com/hts.slubice/videos/897074950726873/

Gepostet von koscierzyna24.info am Mittwoch, 4. März 2020
Wypowiedzi dyrektorki stały się hitem Internetu

Wyluzowana na maksa

Cytaty z wypowiedzi pani dyrektor można mnożyć.

“Sytuację mamy dobrą, dalej to twierdzę. Mamy jeden przypadek zdiagnozowany pozytywnie. Karetka przyjechała, żeby pacjenta zabrać, ubrana w sposób właściwy, zgodnie z procedurą. Powiem państwu, że przez cały czas się martwiłam, czy ten pacjent przeżyje. Żona tego pana, z którą ten pan jest w separacji i syn tej pani z pierwszego małżeństwa…” – zaczęła konferencję, ujawniając szereg prywatnych szczegółów osobistych z życia pacjenta. Być może w ten sposób złamała przepisy, ściągnęła na siebie falę hejtu oraz możliwe konsekwencje dyscyplinarne, gdyż szef GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) zażądał jej odwołania.

Ale jednocześnie Jadwiga Caban-Korbas przez swoje wystąpienie stała się niewątpliwie gwiazdą Internetów. Tworzą się grupy wsparcia dyrektorki, wiele osób ją broni.

– Tak poczciwej, prostolinijnej i szczerej kobiety ze świecą szukać. Ja sobie oglądam ten filmik raz na godzinę i za każdym razem poprawia mi humor. Co w tym złego? Kobieta zakpiła, może i nieświadomie, z całego tego systemu, z idiotycznych procedur, z plagi szaleństwa, jakie wywołuje ten cały koronawirus. Dla mnie to jest bohaterka, niezwykle pozytywna osoba – tłumaczy pan Robert, fan pani Jadwigi zdecydowanie opowiadający się po jej stronie.

– Rodo srodo. Jaką krzywdę uczyniła niby temu człowiekowi? Popłynęła kobiecina, może powiedziała za dużo, ale przecież nie podała nazwiska czy innych danych. A nawet jak się rozpozna faceta, to co z tego? Ona przecież zrobiła to całkowicie instynktownie, niecelowo – uważa pan Damian.

Tyle że od dyrektorki szacownej instytucji powinniśmy jednak oczekiwać znajomości przepisów i choćby odrobiny dyplomacji. Sami staliśmy się fanami pani Jadwigi, uważamy, że jej karanie czy nagonka na nią byłyby czymś złym, niepotrzebnym, nadmuchanym, no ale fakty są nieubłagane i to też trzeba przyznać.

Uwaga na ból brzucha

Tak czy inaczej konieczne musicie zobaczyć ten film i to do końca (końcówka jest najlepsza). Jak wskazują internauci, Bareja by tego nie wymyślił.

“Ja nie potrzebuję od nikogo danych po to, żeby, nie wiem, sprzedać je na targu w poście, poopowiadać przyjaciółce czy przy budce z piwem” – mówi pani dyrektor, co przez wielu internautów zostało odebrane jako… cóż, przyznanie się do winy, że właśnie to może robić :).

“Babka opowiada na konferencji prasowej rzeczy naprawdę zastrzeżone, więc co musi wygadywać przy budce z piwem?” – pyta pan Marcin.

Pani Jadwiga w pewnym momencie daje bardzo słuszne rady:

“Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem”

No pewnie. Apelujemy o dystans do wszystkich i nie hejtowanie pani Jadwigi (co nie znaczy, że nie powinna ponieść konsekwencji swoich słów). Mniej uważnym widzom polecamy też zwrócenie uwagi na “nóżkę” człowieka w środku.

JJB

Zobacz także

Do Ziemi regularnie docierają sygnały z kosmosu

Anna Zielińska

Polakom zabronili pytać o kredyt Nowoczesnej. Ale możemy go wszyscy spłacać

Marcin Dobski

Zarzuty dla siedmiu osób w związku z organizacją koncertu, podczas którego zginął Paweł Adamowicz

Marcin Dobski

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności