Kontrowersje Wybór redakcji

Koronawirus na wesoło. Niesamowity występ wyluzowanej dyrektorki…

Portal koscierzyna24.info umieścił na Facebooku relację z konferencji prasowej, na której dyrektorka słubickiego sanepidu barwnie opowiada o pacjencie zarażonym koronawirusem. Film podbija Internet, ma miliony wyświetleń. I nic dziwnego, to po prostu trzeba zobaczyć…

Film można obejrzeć tutaj:

Koronawirus w Słubicach

Koronawirus w Polsce.Pierwsze uderzenie.Poniżej zajawka zawierająca fragmenty wystąpienia szefowej słubickiego Sanepidu 😀Najlepsze na końcu…4:36Źródło: HTS SłubiceCała konferencja tutaj: https://www.facebook.com/hts.slubice/videos/897074950726873/

Gepostet von koscierzyna24.info am Mittwoch, 4. März 2020
Wypowiedzi dyrektorki stały się hitem Internetu

Wyluzowana na maksa

Cytaty z wypowiedzi pani dyrektor można mnożyć.

“Sytuację mamy dobrą, dalej to twierdzę. Mamy jeden przypadek zdiagnozowany pozytywnie. Karetka przyjechała, żeby pacjenta zabrać, ubrana w sposób właściwy, zgodnie z procedurą. Powiem państwu, że przez cały czas się martwiłam, czy ten pacjent przeżyje. Żona tego pana, z którą ten pan jest w separacji i syn tej pani z pierwszego małżeństwa…” – zaczęła konferencję, ujawniając szereg prywatnych szczegółów osobistych z życia pacjenta. Być może w ten sposób złamała przepisy, ściągnęła na siebie falę hejtu oraz możliwe konsekwencje dyscyplinarne, gdyż szef GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) zażądał jej odwołania.

Ale jednocześnie Jadwiga Caban-Korbas przez swoje wystąpienie stała się niewątpliwie gwiazdą Internetów. Tworzą się grupy wsparcia dyrektorki, wiele osób ją broni.

– Tak poczciwej, prostolinijnej i szczerej kobiety ze świecą szukać. Ja sobie oglądam ten filmik raz na godzinę i za każdym razem poprawia mi humor. Co w tym złego? Kobieta zakpiła, może i nieświadomie, z całego tego systemu, z idiotycznych procedur, z plagi szaleństwa, jakie wywołuje ten cały koronawirus. Dla mnie to jest bohaterka, niezwykle pozytywna osoba – tłumaczy pan Robert, fan pani Jadwigi zdecydowanie opowiadający się po jej stronie.

– Rodo srodo. Jaką krzywdę uczyniła niby temu człowiekowi? Popłynęła kobiecina, może powiedziała za dużo, ale przecież nie podała nazwiska czy innych danych. A nawet jak się rozpozna faceta, to co z tego? Ona przecież zrobiła to całkowicie instynktownie, niecelowo – uważa pan Damian.

Tyle że od dyrektorki szacownej instytucji powinniśmy jednak oczekiwać znajomości przepisów i choćby odrobiny dyplomacji. Sami staliśmy się fanami pani Jadwigi, uważamy, że jej karanie czy nagonka na nią byłyby czymś złym, niepotrzebnym, nadmuchanym, no ale fakty są nieubłagane i to też trzeba przyznać.

Uwaga na ból brzucha

Tak czy inaczej konieczne musicie zobaczyć ten film i to do końca (końcówka jest najlepsza). Jak wskazują internauci, Bareja by tego nie wymyślił.

“Ja nie potrzebuję od nikogo danych po to, żeby, nie wiem, sprzedać je na targu w poście, poopowiadać przyjaciółce czy przy budce z piwem” – mówi pani dyrektor, co przez wielu internautów zostało odebrane jako… cóż, przyznanie się do winy, że właśnie to może robić :).

“Babka opowiada na konferencji prasowej rzeczy naprawdę zastrzeżone, więc co musi wygadywać przy budce z piwem?” – pyta pan Marcin.

Pani Jadwiga w pewnym momencie daje bardzo słuszne rady:

“Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem”

No pewnie. Apelujemy o dystans do wszystkich i nie hejtowanie pani Jadwigi (co nie znaczy, że nie powinna ponieść konsekwencji swoich słów). Mniej uważnym widzom polecamy też zwrócenie uwagi na “nóżkę” człowieka w środku.

JJB

Zobacz także

To dopiero promocja! Seksistowski wywiad wart miliony…

Redakcja

Jak postawić słonia na nogi? Oni to potrafią!

Redakcja

Nie dla Polańskiego europejskie Oskary

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności