Rozrywka Wybór redakcji

Lawina komentarzy po słowach Wojciecha Manna…

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy muzycznych, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Polskim Radiem – Wojciech Mann rezygnuje z prowadzenia programu w Radiowej Trójce.

– Nie poprowadzę już programu “W tonacji Trójki”. Jutro ogłoszę, co dalej – mówi dziennikarz Wojciech Mann w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

To reakcja Manna na odsunięcie od anteny Anny Gacek. Razem prowadzili m.in. wtorkowe “W tonacji Trójki”. Decyzję w sprawie Gacek podjęła dyrektor Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Anna Gacek to jedna z najpopularniejszych dziennikarek muzycznych w Polsce. Pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia przez 19 lat. Przez wiele lat prowadziła audycje wspólnie z Wojciechem Mannem, w tym: “Myśliwiecka 3/5/7”, “Offensywa”, “Zjednoczone Królestwo”, “Zapach poranka”, “Historia pewnej płyty” i “Lista osobista”.

Wojciech Mann, który związał się z Programem III Polskiego Radia pod koniec lat 60., prowadzi w Radiowej Trójce kilka audycji – m.in. poranne piątkowe wydanie audycji “Zapraszamy do Trójki”, “Manniak po ciemku” czy “Piosenki bez granic”. O tym, czy dalej będzie pracować w stacji, czy odejdzie, poinformuje w środę.

Dziś Anna Gacek opublikowała na Facebooku krótkie wideo z Wojciechem Mannem u swojego boku.

“Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji »W Tonacji Trójki«” – zaczyna Gacek.

“Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie Programu Trzeciego” – kończy Mann.

“Dlatego dzisiaj nie usłyszymy się po 14, przynajmniej ze mną się państwo nie usłyszą. A z tobą Wojtku?” – pyta dziennikarka.

“Ze mną też nie, ponieważ postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia” – zapowiada Mann.

Decyzja w sprawie Gacek oraz wideo i słowa Manna wywołały w mediach społecznościowych lawinę komentarzy:

“Wasz powrót to kwestia czasu, miejmy nadzieję – krótkiego. Musimy odzyskać Trójkę!”
“Brawo. O taką solidarność chodzi”

Przypomnijmy, w połowie stycznia nie przedłużono umowy Dariuszowi Rosiakowi, autorowi “Raportu o stanie świata” w Trójce. W poniedziałek wypowiedzenie otrzymała Agata Kasprolewicz, która już w ubiegłym roku została odsunięta od prowadzenia audycji w Polskim Radiu.

Nasuwa się pytanie: kto będzie następny?

Anna J. Kowalska, fot. fb

Zobacz także

Czym się różni Polska od Słowacji? Tam morderstwa polityczne wyjaśniają

Redakcja

Szokowanie kontrolowane, czyli fenomen Blanki Lipińskiej

Natalia Klimczak

Przełomowy sposób na pozbycie się plastikowych śmieci

Anna Zielińska

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności