Rozrywka Wybór redakcji

Lawina komentarzy po słowach Wojciecha Manna…

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy muzycznych, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Polskim Radiem – Wojciech Mann rezygnuje z prowadzenia programu w Radiowej Trójce.

– Nie poprowadzę już programu “W tonacji Trójki”. Jutro ogłoszę, co dalej – mówi dziennikarz Wojciech Mann w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

To reakcja Manna na odsunięcie od anteny Anny Gacek. Razem prowadzili m.in. wtorkowe “W tonacji Trójki”. Decyzję w sprawie Gacek podjęła dyrektor Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Anna Gacek to jedna z najpopularniejszych dziennikarek muzycznych w Polsce. Pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia przez 19 lat. Przez wiele lat prowadziła audycje wspólnie z Wojciechem Mannem, w tym: “Myśliwiecka 3/5/7”, “Offensywa”, “Zjednoczone Królestwo”, “Zapach poranka”, “Historia pewnej płyty” i “Lista osobista”.

Wojciech Mann, który związał się z Programem III Polskiego Radia pod koniec lat 60., prowadzi w Radiowej Trójce kilka audycji – m.in. poranne piątkowe wydanie audycji “Zapraszamy do Trójki”, “Manniak po ciemku” czy “Piosenki bez granic”. O tym, czy dalej będzie pracować w stacji, czy odejdzie, poinformuje w środę.

Dziś Anna Gacek opublikowała na Facebooku krótkie wideo z Wojciechem Mannem u swojego boku.

“Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji »W Tonacji Trójki«” – zaczyna Gacek.

“Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie Programu Trzeciego” – kończy Mann.

“Dlatego dzisiaj nie usłyszymy się po 14, przynajmniej ze mną się państwo nie usłyszą. A z tobą Wojtku?” – pyta dziennikarka.

“Ze mną też nie, ponieważ postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia” – zapowiada Mann.

Decyzja w sprawie Gacek oraz wideo i słowa Manna wywołały w mediach społecznościowych lawinę komentarzy:

“Wasz powrót to kwestia czasu, miejmy nadzieję – krótkiego. Musimy odzyskać Trójkę!”
“Brawo. O taką solidarność chodzi”

Przypomnijmy, w połowie stycznia nie przedłużono umowy Dariuszowi Rosiakowi, autorowi “Raportu o stanie świata” w Trójce. W poniedziałek wypowiedzenie otrzymała Agata Kasprolewicz, która już w ubiegłym roku została odsunięta od prowadzenia audycji w Polskim Radiu.

Nasuwa się pytanie: kto będzie następny?

Anna J. Kowalska, fot. fb

Zobacz także

“Boże Ciało” bez szans? Już wygrało? A ja wam mówię, że..

Redakcja

Meksyk: 9900-letni szkielet w zatopionej jaskini

Natalia Klimczak

Janusz Korwin-Mikke o PiS: oni są gorsi niż Hitler! Gdyby mógł, to by ich…

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności