Bez kategorii Wybór redakcji

„Polskie Państwo Podziemne” – nowa apka IPN-u

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu odbiorców, zawartość gry planszowej została przeniesiona do wirtualnej przestrzeni, w postaci prostej w obsłudze aplikacji – informuje Oddział IPN w Szczecinie. „Polskie Państwo Podziemne” to edukacyjna gra historyczna, która ilustruje zasady i skalę działalności struktur konspiracyjnych.

Gra „Polskie Państwo Podziemne” powstała w związku z 80. rocznicą utworzenia pierwszych struktur Polskiego Państwa Podziemnego, która przypadła 27 września 2019 r. oraz ściśle wpisuje się w harmonogram rocznic związanych z wybuchem II wojny światowej.

Gra typu memory składa się z kilku wariantów, które można swobodnie modyfikować i dostosowywać do poziomu graczy. W grze uczestnicy mogą zapoznać się z działalnością postaci tak znanych, jak: Witold Pilecki, August Emil Fieldorf czy Aleksander Kamiński, ale również mniej rozpoznawalnych, jak Zbigniew Sujkowski, Władysław Sieroszewski czy Helena Jamonttówna.

Dziś Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował multimedialną wersję gry, którą można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej IPN-u.

“Ta gra, która jako materiał edukacyjny przybliża nie tylko historię struktur wojskowych, ale również pionów cywilnych: sądownictwa, tajnej edukacji, tajnej prasy i innych istotnych elementów związanych z zabezpieczeniem tego wymiaru socjalnego o jaki troszczyło się państwo podziemne w odniesieniu nie tylko do Polaków, ale również obywateli II Rzeczypospolitej innych narodowości, w tym ludności żydowskiej pod okupacją niemiecką” – zaznaczył Paweł Skubisz, który kieruje pracami Oddziału IPN w Szczecinie.

Anna J. Kowalska

Zobacz także

Po wygwizdaniu Dudy PiS wnosi projekt uchwały

Dominika Adami

CBA opublikowało materiały ze śledztwa ws. willi Kwaśniewskich

Dominika Adami

Gowin: Zmiany nie przełożyły się na podniesienie jakości funkcjonowania sądów

Marcin Dobski

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności