Rozrywka Wybór redakcji

Quo vadis, modo?

Londyński Tydzień Mody dobiegł końca. Branża podsumowuje, ekscytuje się licznymi pokazami, występami top modelek czy projektantów wyznaczającymi najnowsze trendy… A my zapytamy wprost: „o co w tym wszystkim chodzi?”

Znawcy tematu twierdzą, że podczas minionego London Fashion Week, w przeciwieństwie do poprzednich sezonów, na wybiegach pojawiło się niewiele „jawnych komunikatów politycznych”.

Pam Hogg

Vivienne Westwood była jedyną projektantką, która wykorzystała swoją platformę do dosłownego protestu. Westwood opowiedziała się za uwolnieniem Juliana Assange’a – założyciela portalu WikiLeaks, który obecnie odsiaduje wyrok w Wielkiej Brytanii, a amerykańska prokuratura postawiła 48-latkowi 18 zarzutów (w tym włamanie się do rządowych komputerów i publikację przez dekadę setek tysięcy skradzionych tajnych dokumentów), za co grozi mu… 175 lat więzienia.

Vivienne Westwood

Pozostali projektanci zdecydowali się – wg dziennikarzy modowych – na bardziej subtelne przekazy.

Charlotte Knowles
Central Saint Martins

Richard Quinn zaczerpnął z londyńskiego stylu klasy robotniczej, dostarczając „tęsknej teatralności i zabawnej perwersji”. W swoim pokazie wykorzystał m.in. lateksowe maski i skóry z kolcami.

Richard Quinn
Richard Quinn

Christopher Kane skonstruował uprzęże żelowe z ozdobnymi klejnotami, nakładając je na sukienki i marynarki.

Bobby Abley

Nie zabrakło historycznych akcentów: porywającego romantyzmu czy gotyckich stylizacji rodem ze starej Anglii.

Erdem Moralıoğlu sięgnął do twórczości słynnego kostiumografa, który pracował przy “My Fair Lady” (1964) z Audrey Hepburn.

Erdem Moralıoğlu

Oszczędnością wykazała się Victoria Beckham, zgodnie z zasadą “less is more”.

Victoria Beckham

Nie do przeoczenia były peruki szersze niż przeciętne framugi drzwi podczas piątkowego wieczoru Matty’ego Bovana, a także dynamiczna kolekcja Simone Rocha wraz z dramatycznymi koronkowymi woalkami w serii ślubnych stylizacji.

Temu wszystkiemu towarzyszyły oczywiście: dramatyczny design i nastrojowa muzyka.

Dilara Findikoglu
Fashion East

Podsumujmy: London Fashion Week to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych na świecie. Na ten event zjeżdżają się najlepsi projektanci, największe top modelki oraz pasjonaci mody z całego globu. Mody użytkowej tu mało, ale pasjonaci sztuki i wrażeń wszelkich mogą się czuć dopieszczeni!

Anna J. Kowalska, fot. fb

Zobacz także

William nie ma złudzeń: Diana byłaby koszmarną babcią!

Natalia Klimczak

Matka zabiła własne dziecko. Okrucieństwo nie do pojęcia!

Natalia Klimczak

Kamerą go! Grillowanie Grodzkiego pachnie tragifarsą

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności