Wybór redakcji

Tak PiS chce walczyć z fake newsami. “Powstanie specjalna komórka”

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada stworzenie przy sztabie Andrzeja Dudy specjalnej komórki do spraw walki z fake newsami i prostowania nieprawdziwych informacji. Taka deklaracja padła we wtorek z ust zastępcy rzecznika PiS Radosława Fogla.

Fogiel podkreślił, że decyzja stanowi pokłosie protestów podczas poniedziałkowego wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku. (Przypomnijmy – podczas przemówienia głowy państwa na obchodach setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem, z tłumu słychać było krytyczne wobec Dudy komentarze i krzyki takie jak: “republika banasiowa”, “przestańcie kraść” czy “będziesz siedział”.)

– Nie jest to pierwszy przykład, że nadchodząca kampania prezydencka, wydaje się, że będzie kampanią dość brutalną, niepozbawianą nieczystych zagrywek i w jakiejś mierze opartą na hejcie, fake newsach. W tworzony sztabie Andrzeja Dudy powołamy specjalną komórkę, która będzie zajmowała się prostowaniem nieprawdziwych informacji, walką z fake newsami. Będzie komórką, która będzie odkłamywać dezinformacje – zapowiedział podczas konferencji prasowej Fogiel.

Podczas briefingu wicerzecznik PiS zaprezentował także fotografie osób, które rzekomo miały skandować nieprzychylne rządowi i prezydentowi hasła. Fogiel jako jednego z agresorów wskazał jednego z działaczy ruchu Obywatele RP, Arkadiusza Szczurka. Wcześniej mężczyzna miał być zaangażowany w protesty przeciwko PiS w Warszawie. 11 października 2019 r. Szczurek zawiesił na pomniku Lecha Kaczyńskiego własnoręcznie wykonany transparent z napisem “Gdzie jest wrak?”, co w oczywisty sposób odnosi się do wraku Tu-154 M, przebywającego po dziś dzień na terenie Rosji.

Zobacz także

Już za… 99 dni matura! Zaczynamy wielkie odliczanie?

Redakcja

Jak Kidawa-Błońska broniła hejtu: “najważniejsza jest skuteczność”

Marcin Dobski

Efekt gestu Lichockiej. Ściskające za gardło nagranie ojca chorej dziewczynki

Marcin Dobski

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności