Sport Wybór redakcji

„Tennis – I’m saying goodbye.” Szarapowa zakończyła karierę!

Jest jedną z najsłynniejszych tenisistek na świecie. Była liderką rankingu WTA. Wygrała pięć turniejów wielkoszlemowych, a w 2012 roku zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. Dziś Maria Szarapowa oświadcza „tenis pokazał mi świat” i ogłasza zakończenie kariery sportowej.

O zakończeniu kariery napisała w specjalnym oświadczeniu dla Vanity Fair oraz na swoim instagramie. Komunikat opatrzyła archiwalnym zdjęciem i komentarzem:

„Tenis pokazał mi świat (…) Nadal będę się wspinać. Nadal będę się rozwijać
Tenis – mówię ci do widzenia.”

Marija Jurjewna Szarapowa urodziła się w Rosji 33 lata temu. Jest wielokrotną liderką rankingu WTA Tour, srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku w grze pojedynczej, zwyciężczynią 36 turniejów singlowych oraz 3 deblowych.

W marcu 2016 roku ujawniła, że została przyłapana na stosowaniu meldonium, przez co została zawieszona na dwa lata (ostatecznie karę skrócono do 15 miesięcy).

Ostatnio Szarapowa zajmowała 373. miejsce w rankingu WTA i zmagała się z przewlekłymi problemami z ramieniem. Jej ostatnim turniejem w karierze był styczniowy Australian Open. Zagrała w nim dzięki tzw. dzikiej karcie – odpadła już w pierwszej rundzie.

Anna J. Kowalska, fot. instagram

Zobacz także

Trump zamyka granice dla Europy. Chce zatrzymać koronawirusa

Redakcja

Czy TVP popiera mordowanie pedofilów? Szokujące…

Redakcja

Kusy z Rancza nie żyje. Aktor miał 58 lat

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności