Rozrywka Wybór redakcji

Zaskakujące wyniki plebiscytu!

Robert Lewandowski, MamaGinekolog, Teściowa Śpiewa i Joanna Szczepkowska to tylko niektóre postaci, nominowane w kategorii Warszawiak Roku 2019. Walka o zwycięstwo toczyła się dosłownie do ostatnich minut głosowania finałowego. Właśnie poznaliśmy zwycięzcę.

Warszawiaki to plebiscyt organizowany od 2014 r., którego celem jest wybór tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Najlepsze lokale, instytucje kulturalne, miejsca rozrywki, najlepsze zdjęcie, działalność w sieci oraz wydarzenie roku to tylko niektóre kategorie, w których przyznajemy zaszczytne wyróżnienia. W ubiegłym roku pojawiła się nowa kategoria – Warszawiak ROKU! Aktualnie mieszkańcy Warszawy wybierają laureatów w 15 kategoriach.

Warszawiaki to plebiscyt ważny i ceniony przez mieszkańców miasta.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Po raz szósty nagrodę w kategorii Muzeum Roku odebrała Małgorzata Szumowska z Niewidzialnej Wystawy.

W zeszłym roku przybijaliśmy sobie piątkę, a dziś tak sobie myślę, że egzamin z całą ekipą Niewidzialnej Wystawy zdaliśmy celująco – szósta edycja i szósta nagroda – to naprawdę wyjątkowy wieczór dla nas. Cieszę się, że to społeczne zaangażowanie nie tylko w głosowanie na Niewidzialną Wystawę, ale całe jej funkcjonowanie przynosi takie efekty. To również wielki zaszczyt konkurować w jednej kategorii z tak wielkimi przedsięwzięciami jakimi są Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego. My jesteśmy małym projektem, ale dajemy radę – powiedziała podczas wręczenia Małgorzata Szumowska.

fot.organizatora

Tytuł Teatru Roku przypadł Teatrowi Muzycznemu ROMA. Jego dyrektor Wojciech Kępczyński w odczytanym podczas gali liście podziękował za oddane głosy.

To wyłącznie dzięki wsparciu naszych wspaniałych widzów zdobyliśmy ten tytuł. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy że doceniliście to wszystko co zrobiliśmy w zeszłym roku, w tym trzy nasze premiery na obu scenach. W tym również postaramy się nie zawieźć Państwa oczekiwań – przekazał Wojciech Kępczyński.

Dyrektor plebiscytu Arkadiusz Pilarz podkreślił, że wydarzenie w ostatnich latach bardzo się rozwinęło. Po raz pierwszy przekroczyliśmy barierę 100 000 głosów oddanych na wszystkich nominowanych. To prawie dwukrotnie więcej niż rok temu.

Jeszcze niedawno 100 000 głosów było dla nas marzeniem, teraz mamy nowe wyzwania – powiedział Pilarz.

fot.organizatora

Cieszę się z dużego zainteresowania naszym plebiscytem. Ostatnie dni głosowania były bardzo emocjonujące, walka o zwycięstwo była zacięta, głosy spływały jeszcze przed dwunastą w nocy 29 lutego – dodał Bartosz Kańtoch, który jest pomysłodawcą i inicjatorem plebiscytu.

Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

A oto zwycięzcy w 15 plebiscytowych kategoriach:

 • Muzeum Roku – Niewidzialna Wystawa
 • Restauracja Roku – Dos Tacos
 • Sport – Białołęcki Ośrodek Sportu
 • Teatr Roku – Teatr Muzyczny ROMA
 • Zdjęcie Roku – autor Robert Sołoduszkiewicz
 • Klub Roku – Club Wesele
 • Dom Kultury Roku – Dom Kultury Świt
 • Kawiarnia Roku – Chude Ciacho
 • Warszawa w sieci – Piesek Warszawski
 • Centrum Rozrywki Roku – Bulwary Wiślane
 • Bar Roku – Warzywiarnia
 • Kino Roku – Kino Muranów
 • Pub Roku – Jaś i Małgosia
 • Wydarzenie Roku – 27. Finał WOŚP
 • Warszawiak Roku – …

W kategorii Warszawiak Roku 2019 I miejsce zajął… Michał “Mata” Matczak. Popularny raper młodego pokolenia jest autorem utworu „Patointeligencja”, który bije rekordy na YouTube. Mata pokonał nawet Roberta Lewandowskiego.

Michał “Mata” Matczak – fot. instagram

Anna J. Kowalska, fot. instagram, warszawiaki.com.pl

Zobacz także

Nie chronicie emerytów przed finansowymi kryminalistami!

Redakcja

Szef KPRM ws. koronawirusa: Środków w budżecie nie zabraknie

Dominika Adami

Już jutro wielki dzień. Nie wolno o nim zapomnieć!

Redakcja

Skomentuj

Ta strona używa plików cookies, aby usprawnić jej działanie. Twoja prywatność jest chroniona zzgodnie z naszą Polityką Prywatności Akceptuję Czytaj więcej

Polityka Prywatności